Novak Djokovic ble bedøvet av Dominic Thiem før Andy Murray booket sin plass på de fire siste med seier over Kei Nishikori.
Rafael Nadal gikk også gjennom og møter Thiem i semifinalen med Stan Wawrinka som slo Marin Cilic for å sette opp en kamp med Murray.
Og torsdag vil vi fokusere på mix-double og semifinalen for kvinner.
Jelena Ostapenko stusset Caroline Wozniaki på tirsdag for å gå inn i semifinalen, og hun møter Timea Bacsinszky på Philippe-Chatrier Court.
Mens Simona Halep og Karolina Pliskova følger etter en plass i finalen.
French Open 2017 torsdag 8. juni
Philippe-Chatrier Court
Mixed double final
11:00: Robert Farah (Col) & Anna-Lena Groenefeld (Ger) v (7) Rohan Bopanna (Ind) & Gabriela Dabrowski (Can)
Semifinale for kvinner
Jelena Ostapenko (lat) v (30) Timea Bacsinszky (Swi)
(3) Simona Halep (Rom) v (2) Karolina Pliskova (Cze)
Suzanne-Lenglen domstol
Kvinners legender
Marion Bartoli (FRA) og Iva Majoli (CRO) mot Conchita Martinez (ESP) og Chanda Rubin (USA)
Menns legender under 45 år
Sebastien Grosjean (FRA) and Michael Llodra (FRA) vs.Alex Corretja (ESP) and Gaston Gaudio (ARG)
Herredobbel - semifinale
Fernando Verdasco (ESP) og Nenad Zimonjic (SRB) mot Santiago Gonzalez (MEX) Donald Young (USA)
Menns legender over 45
Mikael Pernfors (SWE) og Mark Woodforde (AUS) vs. Mansour Bahrami (FRA) og Fabrice Santoro (FRA)
Rett 1
Gutter & apos; Singler - kvartfinale
Miomir Kecmanovic (SRB) [1] mot Thiago Seyboth Wild (BRA)
Menns legender over 45
Arnaud Boetsch (FRA) og Henri Leconte (FRA) vs. Mikael Pernfors (SWE) og Mark Woodforde (AUS)
Kvinners legender
Anastasia Myskina (RUS) og Nathalie Tauziat (FRA) mot Arantxa Sanchez (ESP) Sandrine Testud (FRA)
Domstol 2
Jenter & apos; Singler - kvartfinale
Whitney Osuigwe (USA) [7] mot Caty McNally (USA)
Gutter & apos; Singler - kvartfinale
Clement Tabur (FRA) vs.Alejandro Davidovich Fokina (ESP)
Jenter & apos; Dobbel - runde.
Caty McNally (USA) [8] og Whitney Osuigwe (USA) [8] mot Clara Burel (FRA) Yasmine Mansouri (FRA)
Rett 3
Gutter & apos; Singler - kvartfinale
Blake Ellis (AUS) kontra Nicola Kuhn (ESP) [11]
Jenter & apos; Singler - kvartfinale
Marta Paigina (RUS) vs. Iga Swiatek (POL) [5]
Gutter & apos; Dobbel - runde.
Nicola Kuhn (ESP) [1] og Zsombor Piros (HUN) [1] mot Toru Horie (JPN) Yuta Shimizu (JPN)
Rett 6
Singler for rullestoler for menn - kvartfinale
Nicolas Peifer (FRA) mot Maikel Scheffers (NED)
Singler for rullestoler for kvinner - kvartfinale
Charlotte Famin (FRA) mot Yui Kamiji (JPN) [2]
Singler for rullestoler for menn - kvartfinale
Shingo Kunieda (JPN) vs.Stephane Houdet (FRA) [2]
Singler for rullestoler for kvinner - kvartfinale
Jiske Griffioen (NED) [1] vs.Aniek Van Koot (NED)
Rett 8
Singler for rullestoler for menn - kvartfinale
Gordon Reid (GBR) [1] mot Gustavo Fernandez (ARG)
Singler for rullestoler for kvinner - kvartfinale
Diede De Groot (NED) vs. Marjolein Buis (NED)
Singler for rullestoler for menn - kvartfinale
Stefan Olsson (SWE) mot Alfie Hewett (GBR)
Singler for rullestoler for kvinner - kvartfinale
Sabine Ellerbrock (GER) vs.Jordanne Whiley (GBR)
Rett 14
Jenter & apos; Singler - kvartfinale
Bianca Andreescu (CAN) [3] mot Claire Liu (USA) [6]
Jenter & apos; Singler - kvartfinale
Elena Rybakina (RUS) [11] vs. Amanda Anisimova (USA) [2]
Jenter & apos; Dobbel - runde.
Taylor Johnson (USA) [3] og Claire Liu (USA) [3] mot Emiliana Arango (COL)
Ellie Douglas (USA)
Jenter & apos; Dobbel - kvartfinale
Bianca Andreescu (CAN) [1] og Carson Branstine (CAN) [1] mot Maria Camila Osorio Serrano (COL) og Thaisa Grana Pedretti (BRA)
Jenter & apos; Dobbel - kvartfinale
T.B.D. vs.Maria Lourdes Carle (ARG) og Francesca Jones (GBR)
Rett 16
Gutter & apos; Dobbel - runde.
Vasil Kirkov (USA) og Danny Thomas (USA) mot Constantin Bittoun Kouzmine (FRA) [2] og Yu Hsiou Hsu (TPE) [2]
Jenter & apos; Dobbel - runde.
Ayumi Miyamoto (JPN) og Xiyu Wang (CHN) mot Zeel Desai (IND) og Fernanda Labrana (CHI)
Gutter & apos; Dobbel - kvartfinale
Rudolf Molleker (GER) [5] og Emil Ruusuvuori (FIN) [5] mot T.B.D.
Jenter & apos; Dobbel - kvartfinale
Jade Bornay (FRA) and Mylene Halemai (FRA) vs. T.B.D.
Gutter & apos; Dobbel - kvartfinale
T.B.D. vs. Ryan Nijboer (NED) og Alexandre Rotsaert (USA)
Rett 17
Gutter & apos; Singler - kvartfinale
Gianni Ross (USA) mot Alexei Popyrin (AUS) [3]
Gutter & apos; Dobbel - runde.
Oliver Crawford (USA) og Patrick Kypson (USA) mot Jurij Rodionov (AUT) [4] og Michael Vrbensky (CZE) [4]
Gutter & apos; Dobbel - kvartfinale
Sam Riffice (USA) og Gianni Ross (USA) mot Axel Geller (ARG) og Nicolas Mejia (COL)
Gutter & apos; Dobbel - kvartfinale
Miomir Kecmanovic (SRB) [6] og Sebastian Korda (USA) [6] vs. T.B.D.
Jenter & apos; Dobbel - kvartfinale
T.B.D. vs.Olesya Pervushina (RUS) [2] og Anastasia Potapova (RUS) [2]